Kolejny miesiąc upłynął nam w pocie czoła… Za co Wam dziękujemy. Zamówienie nad korpusami typu Zander zostało ukończone wraz z mniejszymi spersonalizowanymi do Waszych oczekiwań.
Projekt ula typu Zander został opracowany według uwag i wskazówek klienta tzn. zastosowano w nim standardowy rozmiar ramki kompatybilny z resztą ramek typu Zander, modyfikując jednak standardową budowę korpusa. Cała konstrukcja ula opierała się na wręgach ścianki o grubości 30[mm] co dało zaskująco innowacyjny efekt końcowy. Bryła korpusu posiadała 8 wcięć, gdzie przy 200 korpusach otrzymaliśmy 1600 krawędzi do frezowania. Krawędzi do frezowania, nie było końca :D.
Dotychczasowo wyprodukowane przez nas ule posiadały uchwyty frezowane bezpośrednio w ściankach korpusu. W tym projekcie zastosowaliśmy nowe rozwiązanie. Uchwyty korpusu umocowaliśmy na zewnątrz, co dało nam dwie rączki umożliwiające pewniejsze przenoszenie korpusów na pasiece (szczególnie w okresie miodobrania) oraz umożliwia przepływ powietrza między korpusami w trakcie transportu. Duża ilość uli w pasiekach wędrownych zaopatrzona w rączki zewnętrzne poza obrysem korpusu i dennice osiatkowane pozwala zapobiec zaparzeniu się rodzin pszczelich w trakcie dalekich „wędrówek”.
Cała koncepcja ula, którego podjęliśmy się wykonać jest dość ciekawa. Dopracowana została na przestrzeni kilkudziesięciu sezonów pszczelarskich pasiek niemieckich. Obecnie pracujemy nad przegonkami oraz daszkami dla tego samego projektu. Jednocześnie zaczynamy wykonanie projektu na Dadant’a 12 ramkowego dla klienta zagranicznego – kolejny projekt zawierający nowe rozwiązania.
Cieszymy się Waszym zaufaniem. Kolejne projekty wychodzące poza ramy przyjęte w pszczelarstwie polskim pokazują nam jak pszczelarstwo nieustannie się rozwija i szuka coraz to nowych rozwiązań i zastosowań nad Wisłą. Jako firma wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów nie boimy się nowych wyzwań oraz pomysłów, które dostarczą nam nowych pomysłów i rozwiązań w świecie pszczelarskim.
Zatem – wprowadzamy NOWOŚCI.
W naszej ofercie, pojawiły się dennice pełne. Pozwoliliśmy sobie wykonać projekt pod prośbę jednego z kół pszczelarskich. Biorąc pod uwagę, że jest to najbardziej rozpowszechniony typ dennic na świecie, w naszej „stajni” tego produktu nie może zabraknąć ! Sama budowa jest niezwykle prosta. Do projektu używamy kleju i połączeń na jaskółczy ogon. Jakość produktu stanowi zastosowanie litego drewna, a nie produktów drewnopochodnych. Gwarantujemy, że tak wykonane dennice posłużą w pasiekach na przestrzeli wielu lat !